Συνεχίζονται οι δράσεις στο σχολείο μας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ 2021 με σκοπό την ευαισθητοποίηση των μαθητών μας σε θέματα αναπηρίας και σεβασμού της διαφορετικότητας.
![](https://www.mousikoveroias.gr/wp-content/uploads/2021/12/ΕΕΕΚ-Ναουσας-1024x576.jpg)
![](https://www.mousikoveroias.gr/wp-content/uploads/2021/12/3.jpg)
“Με το μήνυμα ”Όλοι μαζί μια Αγκαλιά”, τραγούδια και μηνύματα αγάπης και σεβασμού στη διαφορετικότητα, οι μαθητές της γ2 τάξης του Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Βέροιας επικοινώνησαν τη Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021 διαδικτυακά με μαθητές του ΕΕΕΕΚ Νάουσας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Η συγκίνηση μεγάλη!!! Ευχαριστούμε την διευθύντρια του σχολείου, Άννα Ασλανίδου που άνοιξε πρόθυμα την πόρτα της ηλεκτρονικής της τάξης και μας υποδέχθηκε με μεγάλη χαρά. Αποδοχή της διαφορετικότητας; Ένα χαμόγελο απόσταση!!!”
Η Υπεύθυνη της δράσης
Κική Ιντζεβίδου